Jdi na obsah Jdi na menu
 


Masáž pomocí energie

 Masáž pomocí energie reiki


 

Reiki Je to tedy vesmírná univerzální energie, která se nachází v prostoru kolem nás. Pomocí Reiki se můžeme vyrovnat s fyzickými i emocionálními problémy a dojít k poznání a pochopení smyslu našeho života.

 

Reiki není spojena s žádným náboženstvím!!!

 

 

 

Masáž pomocí energie reiki není klasickou masáží. Jde o působení energií reiki na energetická centra člověka – na čakry, energetické dráhy apod. Po dobu masáže oblečený klient pohodlně leží na zádech a snaží se uvolnit. Energie se však dostane i k těm, kteří mají s relaxací problémy a neumějí vypnout neustálý tok myšlenek.

 

Způsobů jakým masér – reikista pracuje s klientem, existuje bezpočet, a dá se říci, že každý jednotlivec si časem vytvoří svůj vlastní systém práce s energií. Základem je působení na čakry, odstranění bloků, které brání jejich správné funkci a jejich vyladění.

 

 

massagen_reiki.jpg

 

 

 

      Cílem reiki je doručit tělu životadárnou univerzální energii reiki a povzbudit organismus k samoléčbě a spontánní regeneraci.

 

Přestože jsou někteří lidé velmi skeptičtí, je prokázáno, že regenerační schopnost lidského organismu je téměř zázračná, jen je zapotřebí mu dodat správné impulsy.

 

Účinky reiki masáže na uvolnění vnitřního napětí, stresu z práce nebo nadmíry povinností a celkové psychické osvěžení jsou okamžité. Úsměvy klientů, či uvolněné rysy jejich tváří a rozzářené oči při odchodu jsou toho důkazem a nejmilejší odměnou terapeuta.

 

Příznivé účinky masáže reiki

  • odpočinek a uvolnění stresu všedního dne
  • regenerace a posílení imunity
  • podpora při léčbě zdravotních problémů
  • obnova fyzických a duševních sil

 

 

 

Co Reiki dokáže

 

 Vyvažuje orgány a žlázy a jejich tělesné funkce ,,, Uvolnuje bloky a potlačované pocity ,,,

 

Posiluje přirozené samoléčení ,,,  Přizpůsobuje se přirozeným potřebám příjemce ,,,

 

Vyrovnává energii v těle ,,, Posiluje osobní vnímání ,,, Uvolnuje a snižuje stres, Posiluje energii životní síly ,,,

 

Podporuje tvořivost ,,,  Posiluje intuici ,,, Léčí symptomy i příčiny chorob ,,, Léčí holosticky ,,,

Posiluje imunitní system ,,, Uvolnuje od bolesti v těle ,,, Čistí tělo od toxinů

 

 

reiki-head.jpg

 

 Průběh Reiki masáže

 

        Základní reiki masáž trvá minimálně 30 min, rozšířená pak okolo hodiny. Na masáž je dobré preventivně přijít jednou za 4-6 týdnů, při konkrétních potížích docházejí klienti zpočátku jednou nebo dvakrát za 14 dní, dokud se jejich stav nestabilizuje.

Vynikajících výsledků dosahuje kombinace reiki masáže s klasickou masáží zad a šíje, která umožní lepší a efektivnější využití energie reiki v těle klienta.

Nikdo se nemusí ničeho bát. Ošetření reiki je bezpečné a nevyžaduje žádnou přípravu ani speciální pomůcky. Některé publikace uvádějí, že je třeba odložit náramky, řetízky, hodinky a další ozdoby kolem rukou a krku, aby mohla energie lépe proudit celým tělem. Mé dosavadní zkušenosti zatím nepotvrdily, že by přenos energie nefungoval.

Sedíte nebo ležíte oblečení a relaxujete (nejlépe se zavřenýma očima). Pro příjemnější náladu hraje relaxační hudba, svítí svíčky, případně v místnosti voní olej z aroma lampy. Ošetření probíhá ve velmi klidné atmosféře, kdy léčitel postupně přikládá své ruce přes oblečení na různé části těla. Používá k tomu standardizované pozice rukou, které postupně pokryjí všechny důležité orgány těla. Při problémech v konkrétním místě, přikládá ruce na místo bolesti.

 

 

 

 

 

Přikládání rukou na lidské tělo za účelem uvolnění bolesti je tak staré jako instinkt. První věc, kterou většina lidí udělá, když ucítí bolest, je, že si na postižené místo přiloží ruce. Tento jednoduchý čin je základem všech léčitelských technik.

Živé tělo vyzařuje teplo a energii. Tato energie je samotná životní energie a má tolik jmen, kolik je civilizací (v Indii je známá jako Prána, v Číně jako Čchi a v Japonsku se tato energie nazývá Ki). I když všechno, co je živé, má Ki, naladění na Reiki napojuje příjemce intenzivněji na neomezený zdroj. Proces naladění neboli zasvěcení je to, co odlišuje Reiki od všech ostatních druhů přikládání rukou nebo léčení dotykem.


 

yy--13-.jpg

 

 

 

 

    Energie Reiki je naprosto pozitivní a nikdy nemůže nijak ublížit ničemu, co je živé, ať se to nachází v jakémkoli stavu nebo podmínkách. Tuto energii lze použít u každého, bez ohledu na to, jak je mladý, starý nebo slabý. Staří lidé, nemluvňata a děti reagují na Reiki velmi dobře, stejně jako zvířata a rostliny. Reiki nepůsobí proti ničí svobodné vůli. Jestliže nějaká osoba tuto energii odmítá, léčitel nic nesvede.

Protože je Reiki velice mocný systém léčení, je také důležité vědět, že je jen velmi málo věcí, které můžete udělat při léčení špatně. Vše, co musíte provést k aktivaci této energie, je, že přiložíte své ruce tam, kde je přítomna bolest. Energie zajistí léčení a udělá to dobře. Léčitel nepotřebuje žádné zlepšené psychické schopnosti nebo uvědomování si celého procesu. Užitkem výcviku Reiki však je, že léčitelovy psychické schopnosti začnou růst, téměř od prvního naladění.

 

 

reiki-2.jpg

 

Léčitel nepoužívá žádný tlak, a tak je ošetření pomocí reiki přívětivé pro všechny věkové skupiny lidí. V některých případech drží léčitel své ruce kousek nad povrchem těla. Energie proudí z léčitelových rukou v takové míře, jakou je podvědomí pacienta schopné přijímat. Léčitel tedy množství předávané energie nemůže ovlivnit. Pacient může cítit teplo vycházející z přikládaných rukou, případně jemné brnění nebo chvění. Pocity jsou velmi individuální.  Příjímání reiki je ale velmi uvolňující zážitek.

Reiki je nepolární energie. Procesy, které vyvolává se vždy odvíjejí směrem k jednotě a rovnováze. Pravidelný kontakt s reiki vyvolává uvolnění, detoxikační procesy na všech úrovních a člověka naplní pozitivní energií.

Reiki podporuje životní procesy, pomáhá odstraňovat jedy a odpady na všech úrovních. Při léčení disharmonií je důležité poskytnout tělu, duchu i duši pomoc.